مصاحبه یوسف کرمی*همه فکر و ذکر من درخشش در المپیک است

     

    یک مدال طلا و 2 برنز رقابتهای جهانی، 2 مدال طلا از بازی‌های آسیایی دوحه و گوانگجو، یک طلا و یک نقره رقابتهای قهرمانی آسیا، مدالهای درخور توجه از رقابتهایی نظیر دانشجویان جهان و از همه ارزشمندتر مدال برنز المپیک 2004 آتن، در کارنامه یوسف کرمی جوان 29 ساله، اهل میانه می‌درخشد.

 قهرمان شایسته‌ای که 8 سال پس از برنز ارزشمند در آوردگاه آتن، حالا در کسوت کاپیتان تیم ملی تکواندو بزرگترین رویای زندگی هر ورزشکاری یعنی طلای المپیک را جستجو می‌کند. یوسف کرمی در آستانه اعزام به لندن گفت: خوشبختانه در ماههای گذشته تمری‌های تیم ملی به دور از هر گونه حاشیه و با نظم و انضباط برگزار شد و با توجه به برنامه تمرینی کادرفنی و حمایت‌های لازم فدراسیون به خوبی آماده المپیک شدیم. البته در این بین نمی‌توان از نقش خوب اردوی آماده‌سازی در کره جنوبی به سادگی گذشت. اردویی که تاثیر بسیار زیادی در روند آماده‌سازی ما داشت.‌

کرمی در خصوص پیش بینی اش از رقابتهای المپیک 2012 افزود: کسی نمی‌تواند با قاطعیت از آینده خبر دهد اما همه شواهد و قراین نشان می دهد که برنامه‌ریزی و تلاش خانواده تکواندو در مسیر تکرار موفقیتها پیش می‌رود. در این میان مهم‌ترین مساله انسجامی است که در مجموعه تکواندو همچون گذشته وجود دارد که می‌تواند ضامن تداوم موفقیتهای این ورزش پرافتخار باشد. این انسجام تیمی که همه ما از آن می‌گوییم، باور کنید یک شعار نیست، در یک رویداد ورزشی باید کنار تیم ما حضور داشته باشید و ببینید چگونه همه ملی‌پوشان به دور از هرگونه ریا از پیروزی هم شاد و خوشحال و از شکست، اشک در چشمانشان حلقه می‌زند.

کاپیتان تیم ملی تکواندو ادامه داد: در تکواندو حاشیه‌ها به خوبی مدیریت می‌شود و از فدراسیون گرفته تا تکواندوکاران اجازه نمی‌دهند حاشیه به تیم ملی آسیب بزند.

المپیک لندن به احتمال فراوان آخرین فرصت یوسف کرمی برای درخشش دوباره در المپیک خواهد بود، او در این باره اظهار داشت: واقعیت این است که همه فکر و ذکر من درخشش در لندن است و به هیچ چیز جز این توجه نمی‌کنم، چرا که در هشت ماه گذشته هر آنچه برای موفقیت تیم لازم بوده از سوی کادرفنی، فدراسیون و خود ما لحاظ شده و با جان و دل برای افتخارآفرینی تلاش کرده و امیدواریم به این مهم دست پیدا کنیم. به خاطر همین هدف است که خستگی تمرین‌ها را تحمل می‌کنیم.

کرمی که برای رسیدن به مدال المپیک حریفان سرسختی چون لوپز آمریکایی را در پیش دارد، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که هر 16 رقیبم در لندن مدعی کسب مدال هستند و هیچ‌کس را دست کم نمی‌گیرم. من برای همه آنها احترام قائل هستم و تنها تمرینات خود را انجام می‌دهم تا به هدفم برسم. توجهی به این‌که آنها چه کار می‌کنند یا این‌که چه کسی می‌آید یا چه کسی نمی‌آید، ندارم. چون تنها به سکوی اولی فکر می‌کنم و می‌خواهم در این مسیر لوپز آمریکایی یا کوک انگلیسی یا هر حریف دیگر را مغلوب کنم و طلایی شوم.

/ 1 نظر / 9 بازدید
عباس

سلام خوبین؟شما رو به اسم باشگاه تکواندو دهلران لینک کردم.موفق باشین